Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Rekumont s.r.o.
Královická 1578
25001 Brandýs nad Labem
tel: +420 777 326 536
uspory(a)gmail.com

NOVINKY

arr38.2.2017 Dědek investuje do vzduchu, Jablotron se vrhl na větrání rodinných domůDědek investuje do vzduchu, Jablotron se vrhl na větrání rodinných domů Česká technologická... arr321.12.2016 Novinka Jednotka Futura od JablotronuUnikátní rekuperační jednotka FUTURA TZB-info / Vytápění / Unikátní rekuperační jednotka... arr325.9.2015 Novinka Comfo Air 70Nová lokální/ decentrální rekuperační jednotka Comfo Air 70       Zcela jasně tento... arr316.9.2015 Novinka decentrální rekuperační jednotka ComfoAir 50  Nová jednotka Zehnder ComfoAir 50 Rekuperace tepla Zehnder. Nová decentrální větrací... arr310.11.2014 - Nový entalpický rekuperační výměníkEntalpický rekuperační výměník nové generace.   ... arr325.8.2013 - Hygienické flexi potrubíNové hygienické flexibilní potrubí!...

Proč rekuperace


Výhody rekuperace Jablotron

1) Kompletní systém
Jablotron vyvíjí, vyrábí a dodává nejen větrací jednotky se zpětným získáváním tepla a vlhkosti, ale rovněž ucelený systém vysoce hygienických rozvodů vzduchu a designově dokonalých mřížek a ventilů. Sladěné, snadno kombinovatelné součásti systému umožňují jednoduchou, rychlou a kvalitní instalaci: prvotřídní větrací jednotky, ovládací jednotky, vysoce hygienické rozvody vzduchu, designové mřížky a ventil.

2) Prvotřídní větrací jednotky s rekuperací až 95%
Vysoká kvalita provedení podtržená certifikací “Passivhaus Institut". Rekuperace tepla Jablotron mají vysokou účinnost až 95%. Mezi další výhody patří tichý chod, bezstarostný provoz a velmi nízké provozní náklady. Jednotky jsou vybavené i protimrazovou ochranou.

3) Entalpický výměník pro optimalizaci vlhkosti vzduchu
Větrací jednotky Jablotron jsou k dispozici s entalpickým výměníkem tepla, který díky speciálnímkonstrukci dokáže z odváděného vzduchu předávat do čerstvého přiváděného vzduchu nejen teplo, ale i potřebnou vlhkost a tím pasivně, bez dodatečné el.energie optimalizovat relativní vlhkost vzduchu v interiéru.

4) Vysoce hygienické rozvody vzduchu
Systém rozvodu vzduchu přivádí čerstvý vzduch do obývacího pokoje, ložnice a dětských pokojů a odvádí vzduch z místností, kde vzniká vodní pára a pachy, např. z kuchyně, koupelny a WC. Výměna vzduchu probíhá tiše a bez průvanu. Zehnder nabízí dvě varianty trubek – kulaté a patentované oválné ploché trubky, vyráběné z vysoce kvalitní nezávadné umělé hmoty HDPE – vhodné pro potraviny.

5) Dokonalý vzhled ventilů a designových mřížek
Svou širokou nabídkou designových krycích mřížek společnost Zehnder dokazuje, že řízené větrání nejen přispívá ke komfortu a energetické hospodárnosti, ale také k estetické stránce interiéru. Designové mřížky a ventily mají dokonalý tvar a diskrétní vzhled, aby dokonale splynuly s prostředím. Mnohé z nich obdržely ocenění za design.

6) Poradenství, technická podpora
Společnost Jablotron poskytuje bezplatné odborné poradenství. Její techničtí zástupci Vám mile rádi navrhnou nejvhodnější koncepci systému větrání, vypracují cenovou nabídku a doporučí vhodnou realizační firmu. Jablotron nepřetržitě buduje síť kvalitních montážních firem. Součástí této sítě jsou pouze firmy, které se na řízené větrání specializují a mají potřebné zkušennosti. Partneři Jablotronu musí splňovat přísné podmínky kvality jak při návrhu, tak při instalaci, vyregulování systému větrání a následném záručním a pozáručním servisu.

7) Jablotron – vždy na vrcholu techniky
Česká firma spol. Jablotron investuje vysoké částky do výzkumu a vývoje systému větrání. Díky tomu jsou výrobky Jablotron na špici v oboru. Příkladem toho je jedinečný entalpický výměník, inovativní konstrukce výměníků s mnohonásobně delší životností bez snížení účinnosti rekuperace. Větrací jednotka Jablotron má certifikát „Passivhaus Institut“, potrubí pro rozvody vzduchu certifikát hygienického institutu a jedny z nejnižších tlakových ztrát na trhu. Díky několika patentům jsou rozvody vzduchu extrémně jednoduše instalovatelné a bez nadsázky lze říci, že patří k tomu nejlepšímu na trhu.

Řízené větrání – nezbytnost u tepelně izolovaných, vzduchotěsných staveb.

Díky energetickým rekonstrukcím a zpřísňování stavebních předpisů pro novostavby dochází k zesílené izolaci vnějších stěn, okna a dveře jsou stále vzduchotěsnější. To sice pomáhá při úsporách tepelné energie, činí však nepostradatelným systém řízeného větrání, zajišťující pravidelnou výměnu vzduchu s minimální ztrátou energie.

Vyjádření odborníka – prof. Ing. Karla Kabeleho, CSc., vedoucího katedry TZB Stavební fakulty v Praze: „Větrání patří v současnosti k největším problémům obytných budov; máme zažitou představu, že si uživatel podle potřeby otevře okno, ale realita je jiná – pokud tak nečiní pravidelně a dostatečně, pak v těsné budově bez větrání je vzduch nekvalitní, což vede v kombinaci s nekázní ve stavebním řešení k častému výskytu obtížně odstranitelných plísní a prakticky k nevratnému znehodnocení budovy.“

Komfortní systém větrání Jablotron se zpětným ziskem tepla i vlhkosti je tím nejlepším řešením.

Zajišťuje čerstvý a čistý vzduch
Do bytu je nepřetržitě přiváděn čerstvý čistý vzduch, který podporuje pohodu, spánek, schopnost koncentrace a výkonnost. Vzduch v místnosti bez průvanu zamezuje nachlazení, víření prachu a prospívá našemu zdraví.

Šetří až 50% nákladů na vytápění
Teprve se systémem větrání má vzduchotěsný plášť domu smysl – a také se vyplatí. Díky zpětnému získávání až 95% tepla z odváděného vzduchu a jeho předávání přiváděnému vzduchu (rekuperaci) lze ušetřit až 50% nákladů na vytápění.

Zamezuje vzniku plísní
Automaticky je odváděn vydýchaný vzduch, pachy, CO2 a nadměrná vlhkost, vyprodukovaná dýcháním, vařením nebo sprchováním. Redukcí zvýšené vlhkosti se zamezuje tvorba plísní, vznikající při nedosteč-ném větrání.

Chrání před prachem, pylem a hlukem
Díky jemným filtrům větracích jednotek, které zachycují jemný prach a pyl si mohou oddechnout také alergici. Entalpické výměníky Zehnder pro zpětné získávání vlhkosti zabraňují vysou-šení vzduchu v zimním období.

Kompaktní systém větrání pro byty

S větrací jednotkou Zehnder ComfoAir 180 a kompaktním rozvodem vzduchu ComfoPipe Plus je možno řešit komfortní větrání s rekuperací tepla také v nových i stávajících bytech, ve kterých uživatele trápí vydýchaný vzduch a plísně. Větrací jednotka se hravě vejde do standardní kuchyňské skříňky nebo výklenku v koupelně, všechny komponenty rozvodu vzduchu do jinak „nevyužitého prostoru“ nad kuchyňskou linkou nebo do podhledu v koupelně. Plochými větracími trubkami, instalovanými do 10 cm vysokého podhledu v chodbě, je čerstvý vzduch rozváděn do obývacího pokoje, dětských pokojů a ložnice a odváděn z kuchyně, koupelny, WC a chodby.

Prvotřídní decentrální větrací jednotka s rekuperací - bez potrubních rozvodů
Nová decentrální jednotka Zehnder ComfoAir 70 s rekuperací tepla a vhkosti, trvale zabezpečující čerstvý čistý vzduch pro jednu místnost nebo malý byt. Instaluje se přímo na obvodovou zeď a nevyžaduje žádné potrubní rozvody. Čerstvý vzduch se nasává a vydýchaný odvádí pouze jedním otvorem ve zdi. Jednotka má vysokou kvalitu značky Zehnder, elegantní design, nízkou hlučnost (neboť ventilátory jsou umístěné ve zdi), je snadno obsluhovatelná LED displejem, umožňuje napojení druhé místnosti. Standardně je dodávána s entalpickým výměníkem, příjemně zvhčující vzduch v zimě, zabraňující vzniku kondenzátu. Můžete ji využít v novostavbě i při rekonstrukci. Kromě trvalého vyvětrání uspoříte náklady na vytápění, snížíte prašnost a zamezíte vzniku plísní ve Vašem bytě. Ruší Vás hluk v okolí a nemůžete proto v noci větrat? Zehnder ComfoAir 70 je ideální řešení pro Vás! Zdravé bydlení = snadno & kvalitně!

Zehnder ComfoSpot 50
Nová decentrální větrací jednotka Zehnder ComfoSpot 50, kterou lze instalovat s minimální náročností i v malých bytových prostorech. Zákazníkům umožňuje využívat předností komfortního větrání. Jedná se o první decentrální větrací jednotku vybavenou entalpickým výměníkem ke zpětnému získávání nejen tepla, ale také vlhkosti. Zehnder ComfoSpot 50 představuje jedinečný inovativní produkt v této oblasti, vzhledově nenápadný, s velice tichým provozem. Zamezuje průniku hluku zvenčí do místností.