Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

Rekumont s.r.o.
Královická 1578
25001 Brandýs nad Labem
tel: +420 777 326 536
uspory(a)gmail.com

NOVINKY

arr38.2.2017 Dědek investuje do vzduchu, Jablotron se vrhl na větrání rodinných domůDědek investuje do vzduchu, Jablotron se vrhl na větrání rodinných domů Česká technologická... arr321.12.2016 Novinka Jednotka Futura od JablotronuUnikátní rekuperační jednotka FUTURA TZB-info / Vytápění / Unikátní rekuperační jednotka... arr325.9.2015 Novinka Comfo Air 70Nová lokální/ decentrální rekuperační jednotka Comfo Air 70       Zcela jasně tento... arr316.9.2015 Novinka decentrální rekuperační jednotka ComfoAir 50  Nová jednotka Zehnder ComfoAir 50 Rekuperace tepla Zehnder. Nová decentrální větrací... arr310.11.2014 - Nový entalpický rekuperační výměníkEntalpický rekuperační výměník nové generace.   ... arr325.8.2013 - Hygienické flexi potrubíNové hygienické flexibilní potrubí!...

Rekuperace
 
Novinka v systému řízeného větrání!

O rekuperaci

Současné novostavby s kvalitně izolovaným obvodovým pláštěm se velmi často potýkají s nadměrnou vlhkostí interiéru, která je způsobena nedostatečným větráním. A právě přílišná vlhkost může negativně ovlivnit nejen stavbu samotnou, ale především Vaše zdraví a vitalitu. Optimálním řešením je řízené větrání s rekuperací.

Rekuperační jednotka zabezpečí přirozené větrání Vašeho nového domova; nízkoenergetická novostavba sama o sobě si s větráním neporadí. Při řízeném větrání s rekuperací jde o kontinuální výměnu vzduchu zevnitř za čerstvý a čistý vzduch zvenku. Přiváděný vzduch získává od vzduchu odváděného převážnou část jeho tepla, je tedy tepelně optimalizován a díky použité filtraci také zbaven prachu, pylu a alergenů. Jednoduše všeho, co byste při větrání okny rádi nechali venku.

Větrání obytného prostoru probíhá se zavřenými okny. Otevřít si je samozřejmě můžete, kdykoliv chcete, ale v období, kdy je žádoucí udržovat tepelnou energii uvnitř domu a okna neotvírat, tuto potřebu mít nebudete, a to díky kontinuální výměně vzduchu. Výkon rekuperační jednotky se automaticky přizpůsobí Vašim požadavkům na kvalitu vnitřního prostředí, a to na základě informací z čidel CO2. Analogie s plícemi není náhodná; rekuperační jednotka tvoří skutečné plíce Vašeho domova. A stejně tak i pracuje. Přirozeně a automaticky zabezpečuje výměnu vzduchu.


 

Futura


Nemáme přehnaná tvrzení, ani jsme nevymysleli perpetuum mobile.

Na trhu existuje mnoho kvalitních rekuperačních jednotek a Vy máte možnost porovnat je navzájem. Pouze dokonale využíváme zákonů fyziky. A právě díky tomu naše rekuperační jednotka Futura v několika oblastech výrazně vyčnívá nad ostatními.


Rekuperační jednotka Futura

Bezkonkurenčně nejnižší spotřeba i v mrazech


Futura opravdu ukáže, co umí, především v zimě, tedy v období, kdy je rekuperace nejvíce zapotřebí, a to minimalizací energetické spotřeby. Díky jedinečné konstrukci, která dokonale využívá fyzikálních zákonů, funguje jednotka i za silných mrazů bez jinak nezbytného předehřevu a bez rozvážení ventilátorů.


Autonomní chod


Futura není hloupá, sama si řekne o servisní zásah či výměnu zanesených filtrů. Je vybavena funkcí automatického čištění rekuperačního výměníku, čímž udržuje jednotku ve skvělém technickém stavu a zjednodušuje pravidelnou údržbu. Pomocí CO2 senzoru ve standardní výbavě zase plynule přizpůsobuje větrací výkon Vašim požadavkům na kvalitu vnitřního prostředí.


Opravdový vnitřní komfort bez přesoušení


Futura automaticky zajistí ve Vašem domě optimální vlhkost, a to pomocí řízeného entalpického výměníku. Optimální vlhkost je důležitá hlavně pro Vaše zdraví, ale ocení ji také Váš dřevěný nábytek, podlahy a rostliny.


Jednoduché ovládání


Jednotku lze ovládat pomocí nástěnného ovladače s jednoduchým kolečkem nebo pohodlně odkudkoliv v mobilní aplikaci MyJABLOTRON, která Vás navíc informuje o chodu a spotřebě Vaší rekuperační jednotky.


Rozsáhlá základní výbava


Futura nabízí v základní ceně nadstandardní výbavu, včetně pětileté záruky, pylových filtrů F7, senzoru CO2 v nástěnném ovladači, přídavného topení a kompletní správy jednotky pomocí mobilní aplikace. Jednotku je možné rozšířit o další funkce - lze připojit až 3 nástěnné ovladače, 8 CO2 senzorů a přídavné chlazení.


Provázanost s ostatními produkty Jablotron


Futura je připravena na propojení s dalšími produkty společnosti Jablotron. V kombinaci se zabezpečením Vašeho domova alarmem Jablotron může například monitorovat celkovou energetickou náročnost domu.

 


Řízené větrání s rekuperací tepla:

 


Vítejte na našem specializovaném webu na řízené větrání s rekuperací tepla.


Princip rekuperace


Systém pro komfortní větrání s rekuperací tepla až 95 % zaručuje energeticky optimální výměnu vzduchu,
kterou lze řídit automaticky podle individuálních potřeb.
Vzájemně dokonale sladěné součásti systému přivádí nepřetržitě čerstvý vzduch a odvádí spotřebovaný vzduch.
Větrání je základem pro komfortní a energeticky účinné vnitřní klima a udržování zdraví.
To platí stejnou měrou jak pro větrání bytu tak i pro větrání průmyslově používaných budov.
Pomocí větracích jednotek Zehnder Comfosystems lze množství vzduchu jednoduše nastavit podle potřeby.
Díky tomuto komfortnímu větrání je vždy zaručen příjemný a zdravý vzduch v prostoru.

 Přednosti a výhody

 

Zdraví

rekuperace-zdraví


Optimální přívod kyslíku a vzduchu bez průvanu podporuje pohodu

Obsah CO2 max. do 1 000 ppm (Pettenkoferovo číslo)

Příznivé pro alergiky, přispívá ke snížení onemocnění dýchacích cest.

Zamezení pronikání vnějších škodlivých látek do místnosti pomocí jemných filtrů a odvádění škodlivin z interiéru

Zamezení tvorby plísní

Zamezení pronikání hmyzu z venku

 

Komfort

rekuperace komfort


Trvalý přívod čerstvého čistého vzduchu do bytu

Nepřetržitá výměna vlhkého vzduchu, kuchyňských pachů, tabákového kouře a těkavých organických

látek VOC (volatile organic compound) za čerstvý vzduch

Volitelné předehřívání přiváděného vzduchu v zimě a ochlazování v létě Velmi snadné ovládání

Odpadá nutnost každodenního ručního větrání okny

Ochrana před venkovním hlukem a zvýšená ochrana proti vloupání

 

 

Úspora energie

rekuperace úspora energie


Úspora energie až 50 %
Rekuperace tepla až 95 %
Využití obnovitelných energií k vytápění, chlazení a ohřevu vody
Nižší spotřeba proudu díky vysoce účinným EC ventilátorům


Zachování hodnoty

rekuperace lék na pliseň


Ochrana před tvorbou plísní

Ochrana stavebního objektu před škodami způsobenými vlhkostí při nedostatečném větrání

Komfortní systémy větrání splňují již dnes stavební standardy budoucnosti (povinné energetické průkazy)


Vzhled

rekuperace design


Designové krycí mřížky diskrétně zakrývají výstupy pro přiváděný a odváděný vzduch

Vhodné pro jakýkoli styl zařízení

Různé stěnové, stropní a podlahové výstupy
Neviditelné pokládání větracích trubek do stěn, stropu nebo podlahy


Proč rekuperace


Výhody rekuperace Jablotron

1) Kompletní systém
Jablotron vyvíjí, vyrábí a dodává nejen větrací jednotky se zpětným získáváním tepla a vlhkosti, ale rovněž ucelený systém vysoce hygienických rozvodů vzduchu a designově dokonalých mřížek a ventilů. Sladěné, snadno kombinovatelné součásti systému umožňují jednoduchou, rychlou a kvalitní instalaci: prvotřídní větrací jednotky, ovládací jednotky, vysoce hygienické rozvody vzduchu, designové mřížky a ventil.

2) Prvotřídní větrací jednotky s rekuperací až 95%
Vysoká kvalita provedení podtržená certifikací “Passivhaus Institut". Rekuperace tepla Jablotron mají vysokou účinnost až 95%. Mezi další výhody patří tichý chod, bezstarostný provoz a velmi nízké provozní náklady. Jednotky jsou vybavené i protimrazovou ochranou.

3) Entalpický výměník pro optimalizaci vlhkosti vzduchu
Větrací jednotky Jablotron jsou k dispozici s entalpickým výměníkem tepla, který díky speciálnímkonstrukci dokáže z odváděného vzduchu předávat do čerstvého přiváděného vzduchu nejen teplo, ale i potřebnou vlhkost a tím pasivně, bez dodatečné el.energie optimalizovat relativní vlhkost vzduchu v interiéru.

4) Vysoce hygienické rozvody vzduchu
Systém rozvodu vzduchu přivádí čerstvý vzduch do obývacího pokoje, ložnice a dětských pokojů a odvádí vzduch z místností, kde vzniká vodní pára a pachy, např. z kuchyně, koupelny a WC. Výměna vzduchu probíhá tiše a bez průvanu. Zehnder nabízí dvě varianty trubek – kulaté a patentované oválné ploché trubky, vyráběné z vysoce kvalitní nezávadné umělé hmoty HDPE – vhodné pro potraviny.

5) Dokonalý vzhled ventilů a designových mřížek
Svou širokou nabídkou designových krycích mřížek společnost Zehnder dokazuje, že řízené větrání nejen přispívá ke komfortu a energetické hospodárnosti, ale také k estetické stránce interiéru. Designové mřížky a ventily mají dokonalý tvar a diskrétní vzhled, aby dokonale splynuly s prostředím. Mnohé z nich obdržely ocenění za design.

6) Poradenství, technická podpora
Společnost Jablotron poskytuje bezplatné odborné poradenství. Její techničtí zástupci Vám mile rádi navrhnou nejvhodnější koncepci systému větrání, vypracují cenovou nabídku a doporučí vhodnou realizační firmu. Jablotron nepřetržitě buduje síť kvalitních montážních firem. Součástí této sítě jsou pouze firmy, které se na řízené větrání specializují a mají potřebné zkušennosti. Partneři Jablotronu musí splňovat přísné podmínky kvality jak při návrhu, tak při instalaci, vyregulování systému větrání a následném záručním a pozáručním servisu.

7) Jablotron – vždy na vrcholu techniky
Česká firma spol. Jablotron investuje vysoké částky do výzkumu a vývoje systému větrání. Díky tomu jsou výrobky Jablotron na špici v oboru. Příkladem toho je jedinečný entalpický výměník, inovativní konstrukce výměníků s mnohonásobně delší životností bez snížení účinnosti rekuperace. Větrací jednotka Jablotron má certifikát „Passivhaus Institut“, potrubí pro rozvody vzduchu certifikát hygienického institutu a jedny z nejnižších tlakových ztrát na trhu. Díky několika patentům jsou rozvody vzduchu extrémně jednoduše instalovatelné a bez nadsázky lze říci, že patří k tomu nejlepšímu na trhu.

Řízené větrání – nezbytnost u tepelně izolovaných, vzduchotěsných staveb.

Díky energetickým rekonstrukcím a zpřísňování stavebních předpisů pro novostavby dochází k zesílené izolaci vnějších stěn, okna a dveře jsou stále vzduchotěsnější. To sice pomáhá při úsporách tepelné energie, činí však nepostradatelným systém řízeného větrání, zajišťující pravidelnou výměnu vzduchu s minimální ztrátou energie.

Vyjádření odborníka – prof. Ing. Karla Kabeleho, CSc., vedoucího katedry TZB Stavební fakulty v Praze: „Větrání patří v současnosti k největším problémům obytných budov; máme zažitou představu, že si uživatel podle potřeby otevře okno, ale realita je jiná – pokud tak nečiní pravidelně a dostatečně, pak v těsné budově bez větrání je vzduch nekvalitní, což vede v kombinaci s nekázní ve stavebním řešení k častému výskytu obtížně odstranitelných plísní a prakticky k nevratnému znehodnocení budovy.“

Komfortní systém větrání Jablotron se zpětným ziskem tepla i vlhkosti je tím nejlepším řešením.

Zajišťuje čerstvý a čistý vzduch
Do bytu je nepřetržitě přiváděn čerstvý čistý vzduch, který podporuje pohodu, spánek, schopnost koncentrace a výkonnost. Vzduch v místnosti bez průvanu zamezuje nachlazení, víření prachu a prospívá našemu zdraví.

Šetří až 50% nákladů na vytápění
Teprve se systémem větrání má vzduchotěsný plášť domu smysl – a také se vyplatí. Díky zpětnému získávání až 95% tepla z odváděného vzduchu a jeho předávání přiváděnému vzduchu (rekuperaci) lze ušetřit až 50% nákladů na vytápění.

Zamezuje vzniku plísní
Automaticky je odváděn vydýchaný vzduch, pachy, CO2 a nadměrná vlhkost, vyprodukovaná dýcháním, vařením nebo sprchováním. Redukcí zvýšené vlhkosti se zamezuje tvorba plísní, vznikající při nedosteč-ném větrání.

Chrání před prachem, pylem a hlukem
Díky jemným filtrům větracích jednotek, které zachycují jemný prach a pyl si mohou oddechnout také alergici. Entalpické výměníky Zehnder pro zpětné získávání vlhkosti zabraňují vysou-šení vzduchu v zimním období.

Kompaktní systém větrání pro byty

S větrací jednotkou Zehnder ComfoAir 180 a kompaktním rozvodem vzduchu ComfoPipe Plus je možno řešit komfortní větrání s rekuperací tepla také v nových i stávajících bytech, ve kterých uživatele trápí vydýchaný vzduch a plísně. Větrací jednotka se hravě vejde do standardní kuchyňské skříňky nebo výklenku v koupelně, všechny komponenty rozvodu vzduchu do jinak „nevyužitého prostoru“ nad kuchyňskou linkou nebo do podhledu v koupelně. Plochými větracími trubkami, instalovanými do 10 cm vysokého podhledu v chodbě, je čerstvý vzduch rozváděn do obývacího pokoje, dětských pokojů a ložnice a odváděn z kuchyně, koupelny, WC a chodby.

Prvotřídní decentrální větrací jednotka s rekuperací - bez potrubních rozvodů
Nová decentrální jednotka Zehnder ComfoAir 70 s rekuperací tepla a vhkosti, trvale zabezpečující čerstvý čistý vzduch pro jednu místnost nebo malý byt. Instaluje se přímo na obvodovou zeď a nevyžaduje žádné potrubní rozvody. Čerstvý vzduch se nasává a vydýchaný odvádí pouze jedním otvorem ve zdi. Jednotka má vysokou kvalitu značky Zehnder, elegantní design, nízkou hlučnost (neboť ventilátory jsou umístěné ve zdi), je snadno obsluhovatelná LED displejem, umožňuje napojení druhé místnosti. Standardně je dodávána s entalpickým výměníkem, příjemně zvhčující vzduch v zimě, zabraňující vzniku kondenzátu. Můžete ji využít v novostavbě i při rekonstrukci. Kromě trvalého vyvětrání uspoříte náklady na vytápění, snížíte prašnost a zamezíte vzniku plísní ve Vašem bytě. Ruší Vás hluk v okolí a nemůžete proto v noci větrat? Zehnder ComfoAir 70 je ideální řešení pro Vás! Zdravé bydlení = snadno & kvalitně!

Zehnder ComfoSpot 50
Nová decentrální větrací jednotka Zehnder ComfoSpot 50, kterou lze instalovat s minimální náročností i v malých bytových prostorech. Zákazníkům umožňuje využívat předností komfortního větrání. Jedná se o první decentrální větrací jednotku vybavenou entalpickým výměníkem ke zpětnému získávání nejen tepla, ale také vlhkosti. Zehnder ComfoSpot 50 představuje jedinečný inovativní produkt v této oblasti, vzhledově nenápadný, s velice tichým provozem. Zamezuje průniku hluku zvenčí do místností.